Soovitatud heategevusühingud

Anneta Targalt veebilehega kogume annetusi GiveWelli poolt analüüsitud ja hinnatud 4 heategevusorganisatsioonile, mis on kõik läbinud põhjaliku mõjuhindamise ja analüüsi. Lisaks on võimalik annetada GiveWelli maksimaalse mõju fondile. Annetades saad ise märkida, millistele organisatsioonidele soovid, et sinu annetus läheb.

Loe rohkem hindamisprotsessi kohta siit.

GiveWelli maksimaalse mõju fond

Lase GiveWelli ekspertidel otsustada, kus sinu annetusi kõige rohkem parajasti vaja läheb.

Annetades GiveWelli maksimaalse mõju fondi (Top Charities Fund), edastab GiveWell korra kvartalis nendele GiveWelli soovitusnimekirjas olevatele organisatsioonidele, kellel GiveWelli hinnangul on just sel hetkel kõige rohkem lisaressursse vaja. Seda otsust tehes võtab GiveWell arvesse uut infot selle kohta, kui palju annetusi on organisatsioonid kogunud mujalt, kuidas nende jooksvad projektid edenevad ning milliste uute väljakutsete (näiteks covid-19 tõttu) nad seisavad. Selline meetod tagab selle, et annetused liiguvad sinna, kus neid on kõige rohkem vaja kõige õigematel hetkedel.

Loe fondi kohta rohkem GiveWelli kodulehelt.

Maksimaalse mõju fond on Anneta Targalt veebilehel annetades vaikimisi valik: kui jätad annetades organisatsiooni täpsustamata, liigub sinu tehtud annetus GiveWelli maksimaalse mõju fondi.

Against Malaria Foundation

Malaaria tõttu sureb igal aastal enam kui 600 000 inimest, kellest enamus on alla 5-aastased lapsed. Against Malaria Foundation (AMF) tegeleb haiguse ennetamisega, viies inimesteni kaitsvaid sääsevõrke. Ühe võrgu tootmine ja abivajajani toimetamine maksab umbes 2€ ning kaitseb keskmiselt kahte inimest 3–4 aastat. GiveWelli arvutuste järgi päästis organisatsioon 2021. aastal ühe elu iga 5500$ kohta (võrdluseks: USA valitsus kulutab ühe elu päästmiseks 9,5 miljonit dollarit).

Malaaria on levinud haigus troopilistel ja subtroopilistel aladel, eelkõige Aafrikas, aga ka Lõuna-Ameerikas ja Aasias. Malaariat levitavad sääsed, kes nakatavad inimesi neid hammustades ning teevad seda peamisel hilisõhtul ja öösel. Seetõttu on võrgu all magamine väga tõhus viis, kuidas hoida ära malaariasse nakatumine.

Against Malaria Foundation on tegutsemisaja jooksul toimetanud inimesteni üle 220 miljoni kaitsva sääsevõrgu.

Rohkem infot organisatsiooni tegevuse ja tulemuste kohta leiad Against Malaria Foundation kodulehelt.

Malaria Consortium

Malaaria tõttu sureb igal aastal enam kui 600 000 inimest, kellest enamus on alla 5-aastased lapsed. Malaria Consortium jagab Kesk- ja Lõuna-Aafrikas lastele malaariat ennetavat ravimit neljal kuul aastas, kui malaariasse nakatumine on kõrgeim.

Üht last kaitsva ravimi hind on umbes 7€. GiveWelli arvutuste järgi päästis organisatsioon 2021. aastal ühe elu iga 5000$ kohta (võrdluseks: USA valitsus kulutab ühe elu päästmiseks 9,5 miljonit dollarit).

Lisaks teeb Malaria Consortium koostööd riikide valitsustega, pakkudes riiklikele organisatsioonidele tehnilist tuge, konsultatsioone, kavandades ja viies läbi haiguste ennetamiseks ja raviks vajalikke uuringuid ja terviseprogramme ning kasvatades niimoodi kohalikku võimekust haigustega võidelda.

Rohkem infot organisatsiooni tegevuse ja tulemuste kohta leiad Malaria Consortium kodulehelt.

Helen Keller International

Krooniline A-vitamiini vaegus muudab lapse organismi vastuvõtlikumaks haigustele ning võib põhjustada surma. Üle 200 000 lapse sureb A-vitamiini vaeguse ja sellest põhjustatud haiguste tõttu igal aastal. Helen Keller International viib ühe enda tegevusena alla 5-aastaste lasteni vajalikku A-vitamiini.

Ühe A-vitamiini doosi ühele lapsele viimine maksab umbes 1€. GiveWelli arvutuste järgi päästis organisatsioon 2021. aastal ühe elu iga 3500$ kohta (võrdluseks: USA valitsus kulutab ühe elu päästmiseks 9,5 miljonit dollarit).

Rohkem infot organisatsiooni tegevuse ja tulemuste kohta leiad Helen Keller International kodulehelt.

New Incentives

Nigeerias sureb 40% alla 5-aastastest lastest haigustesse, mida saaks vaktsineerimisega ennetada. Näiteks 2019. aasta andmete järgi 43% beebidest ei saanud kõiki soovitatud vaktsiine.

New Incentives on Nigeerias tegutsev valitsusväline organisatsioon, mis annab madala sissetulekuga majapidamistele raha (umbes 11$) motivatsiooniks tuua enda väikelaps vaktsineerima. Ühe lapse vaktsineerimise kogukulu on umbes 160$. Samuti jagab New Incentives teavet vaktsineerimise kasude kohta ning parandab vaktsiinide kättesaadavust. Rahaline stiimul võimaldab kahekordistada laste arvu, kes ohtlikke haigusi ennetavaid vaktsiine õigel ajal saavad.

GiveWelli arvutuste järgi päästis organisatsioon 2020. aastal ühe elu iga 5000$ kohta (võrdluseks: USA valitsus kulutab ühe elu päästmiseks 9,5 miljonit dollarit). Tänaseks on New Incentives vaktsiiniprogrammis üle 970 000 väikelapse.

Rohkem infot organisatsiooni tegevuse ja tulemuste kohta leiad New Incentives kodulehelt.

Anneta Targalt

Anneta Targalt tiim töötab targa annetamise edendamise nimel vabatahtlikena ning tööjõukulude katteks annetusi ei kasutata. Annetusi Anneta Targalt platvormile kasutame järgmistel otstarvetel:

  • Veebilehe ülalpidamisega seotud kulud.
  • Anneta Targalt platvormi tutvustavad reklaammaterjalid nagu brošüürid, kleepsud ja flaierid.
  • Plaanime korraldada targa annetusi põhimõtteid tutvustavaid üritusi annetustalgute raames. Annetused aitavad meil katta ürituse korraldusega seotud kulusid, näiteks ruumi rent ja annetusmängu läbiviimiseks vajalik annetussumma (mis jõuab lõpuks mõne Anneta Targalt lehel oleva organisatsioonini).
  • Kui annetusi laekub Anneta Targalt tegevuse toetuseks rohkem, kui meie tegevuse kulude katmiseks vaja läheb, annetame ülejäänud summa GiveWelli maksimaalse mõju fondi (top charities fund).