Meist

Anneta Targalt veebilehte haldab MTÜ Efektiivne Altruism Eesti. Oleme kogukond erineva erialase tausta ja kogemustega inimesi, kes soovivad, et hea tegemine oleks võimalikult suure mõjuga ning tõenditega põhjendatud. Oleme ka osa ülemaailmsest efektiivse altruismi kogukonnast.

Anneta Targalt veebilehega tahame tutvustada Eesti annetajale targa annetamise põhimõtteid ning organisatsioone, kellele annetades on tehtud annetusel võimalikult suur mõju.

Lisaks annetusvõimaluste tutvustamisele on meie eesmärk luua Eestis kestev efektiivse altruismi kogukond ning suunata ja motiveerida inimesi lisaks annetustele ka oma karjäärivalikute ja vabatahtliku tööga rohkem head tegema. Meie tegemiste kohta saab rohkem lugeda veebilehelt efektiivnealtruism.org.

Meie tiim

 • Sille-Liis Männik

  Koordinaator

  Sille-Liis on psühholoogia nooremteadur Tartu Ülikoolis, kus uurib tervisekäitumist ja prosotsiaalset käitumist. Lisaks on ta Anneta Targalt koordinaator ja juhatuse liige Efektiivne Altruism Eestis. Vabal ajal meeldib talle veeta mõnusalt aega lähedastega, vaadata laskesuusatamist ja liikuda erinevatel viisidel, olgu selleks jooga, jooksmine, tantsimine või rattasõit.

 • Andri Soone

  Tehnoloogiajuht

  Andri õppis Tartu Ülikoolis informaatikat ja töötab nüüd tarkvarainsenerina Spark Wave'is. Ta on aktiivne vabatahtlik organisatsioonis Efektiivne Altruism Eesti ja Anneta Targalt platvormil. Vabal ajal meeldib Andrile matkata, muusikat teha, igasuguste kõrvalprojektidega tegeleda ja oma elu optimeerida.

 • Eliis Mätas

  Koostööjuht

  Eliis on Tartu Ülikooli bakalaureuse tudeng, keda huvitab peale efektiivse altruismi ajalugu, eestlaste kultuuripärand ning loodusturism. Vabal ajal meeldib talle tegeleda muusikaga, käia looduses, reisida ja avastada uusi kultuure.

 • Liza Vabistsevits

  Sisulooja

  Liza õppis geograafiat Tartu Ülikoolis ja hetkel töötab maavaatlusanalüütikuna satelliitseire ettevõttes. Lisaks sellele aitab ta Anneta Targalt platvormi sisuloome ja disainiga. Lizale meeldib panustada erinevate heategevusühingute heaks; näiteks tegeleb ta vabal ajal kujundusega loomade heaolu organisatsioonis Nähtamatud Loomad.

Teeme koostööd teiste targalt annetamisega tegelevate organisatsioonidega üle maailma:

Austraalia: Effective Altruism Australia
Hispaania: Ayuda Efectiva
Holland: Doneer Effectief
Kanada: RC Forward
Norra: Gi Effektivt
Rootsi: Ge Effektivt
Saksamaa: Effektiv Spenden
Soome: Lahjoittaminen
Šveits: Effektiver Altruismus/Effektiv Spenden
Taani: Giv Effektivt
Uus Meremaa: Effective Altruism New Zealand
Ühendkuningriigid ja Ameerika Ühendriigid: Giving What We Can