Anneta sinna, kus aitad kõige rohkem!

Teeme tulumaksuvaba annetamise maailma efektiivseimatele heategevusühingutele lihtsaks.

Anneta targalt!

Oleme kokku kogunud0,00 tõhusatele heategevusorganisatsioonidele

Aitäh sulle, hea annetaja!

Milline võib olla sinu annetuse mõju?
Kas teadsid, et parimad heategevused on umbes
100 korda
tõhusamad kui keskmised heategevused?*
*Mediaanarv briti uuringu põhjal, kus osalesid 45 globaalse vaesuse eksperti.

Kuhu annetused lähevad?

Kogume annetusi sõltumatu heategevusühingute hindaja GiveWell poolt soovitatud neljale globaalse vaesuse vähendamise ja tervishoiu edendamisega tegelevale heategevusorganisatsioonile. Need organisatsioonid tegutsevad maailmas vähe tähelepanu saavate probleemide lahendamisega nagu malaaria, alatoitumus ja parasiithaigused, mille tõttu kannatavad sajad miljonid inimesed, peamiselt maailma vaesemates regioonides.

Organisatsioonid on läbinud põhjalikud uuringud, mille tõttu saab kindlalt väita, et annetades neile on annetusel väga suur mõju. Saad annetust tehes valida kas ühe või mitu organisatsiooni ja mitu % sinu annetusest igale organisatsioonile läheb. Võimalus on annetada ka GiveWelli maksimaalse mõju fondile, kust annetused liiguvad mõjusaimatele organisatsioonidele korra kvartalis vajaduspõhiselt.

Loe lähemalt organisatsioonide ja GiveWelli maksimaalse mõju fondi kohta
child with medicine

Miks annetada läbi meie?

Teeme tulumaksusoodustusega annetamise maailma efektiivseimatele heategevusühingutele lihtsaks.

Kirjuta annetust tehes lahtrisse enda nimi ja isikukood, mille edastame Maksu- ja Tolliametile. Tuludeklaratsiooni täites ei pea sa lisaks midagi tegema: vajalikud väljad on sinu jaoks eeltäidetud.

Edastame annetused korra kvartalis 100% mahus heategevusühingutele.

Anneta Targalt lehele annetamine on tehingukuludeta ning kuna edastame heategevusorganisatsioonidele korra kvartalis seni kogutud annetused, on annetuste edastamise tehingukulud suuremate summade tõttu minimaalsed.

Loe lähemalt tulumaksuvaba annetamise kohta

Mida ütlevad meie toetajad?

Keskmine eestlane on maailmas 9% kõige rikkamate inimeste seas. Seetõttu oleme positsioonis, kus paljudel meist on võimalik ilma enda heaolu ohverdamata aidata paljusid inimesi mitte ainult Eestis, vaid ka vaesemates maailma piirkondades. Arvan, et peaksime seda võimalust kasutama.
Risto Uuk
Risto Uuk
Poliitika analüütik, Future of Life Institute
Olen tegelenud efektiivse annetamisega pea 13 aastat; keskendumine numbritele ja argumentidele teeb selle pigem sarnaseks ettevõtlusega kui traditsionaalse heategevusega, samas erinevalt ettevõtlusest suudab efektiivne annetamine adresseerida probleeme valdkondades, kus kasumi teenimine on keeruline.
Jaan Tallinn
Skype'i kaasasutaja
Minu jaoks on oluline toetada heategevusorganisatsioone, mis lahendavad olulisi probleeme võimalikult tõhusalt. Meie aeg ja raha on piiratud, mistõttu peaksime tegema tarku valikuid, et maksimeerida oma tegevuse mõju. 
Kui rohkem inimesi jõukamates riikides (sh Eestis) annetaksid 10% oma sissetulekust efektiivsele heategevustele, võimaldaks see kiiremini lahendada paljud globaalsed probleemid!
Martin Villig
Martin Villig
Bolti kaasasutaja
Annetamise põhjuseks on tavaliselt soov aidata, kasulik olla. Annetamine GiveWelli soovitatud ühingutele on lihtsaim viis olla kindel, et su annetus toob parima olemasoleva teadmise kohaselt võimalikult kõige rohkem kasu.
Urmo Kübar
Urmo Kübar
Mõttekoja Praxis juhataja
Kriteeriumid
Me soovitame heategevuslikke organisatsioone, mida on kõrgelt hinnanud iseseisvad heategevuste uurijad globaalse tervishoiu ja vaesuse vähendamise valdkondades. Kõik soovitatud organisatsioonid järgivad selliseid kriteeriumeid:
lightbulb

Tõenditel põhinev

Kas on tõestatud, et sekkumine töötab?

coins

Kulutõhusus

Mis on ühe euro mõju?

Arenguruum

Mida saaks lisarahastusega veel teha?

Läbipaistvus

Kas organisatsioon avalikustab oma töö ja tulemused?

Võta ühendust!

Tekkis küsimusi annetamise kohta? Saatke meile e-kiri või kasutage ankeeti, et võtta meiega ühendust.

Email
info [ät] efektiivnealtruism.org
0/500