Blogi

Heategevuse lahtiriietamine vooruserüüst

Slava Ukrainist ajendatuna on nüüd ilmunud mitmeid kasulikke näpunäiteid, mida annetamise puhul üldiselt ja Ukraina abistamisel konkreetsemalt silmas pidada. Heategevusühingute juhatused ja nõukogud said ehmatava meeldetuletuse oma rollist järelevalves ning paljud annetustekogujad pingutavad ekstra, et jagada avalikkusega detaile oma toimimisest. Olgugi ajend kahtlemata sant, mõjub see meie heategevus-skeenele pikas vaates hästi.

Urmo Kübar
Mõttekoja Praxis juht
Märt Lume

Intervjuu haridusinvestori ja start-up ettevõtja Märt Lumega

Anneta Targalt tegi märtsikuus lühiintervjuu ettevõtja, haridusinvestori ja regulaarse annetaja Märt Lumega. Ta on IT-ettevõtja, kes on pühendunud virtuaal- ja liitreaalsuse ning haridustehnoloogia arendamisele. Elades kümme aastat Kanadas Vancouveris, töötas Märt erinevates mängufirmades ja osales ka suhtlusplatvormi Slack loomisel. Täna keskendub ta hariduslikke VR-mänge arendavale startupile Futuclass, juhib Eesti VR ja AR Assotsiatsiooni (EEVR) ning aitab kaasa mitmete startuppide ja MTÜ-de arengule, tehes edukate projektide järel ka sisukaid annetusi, mida peab Eesti soodsas maksukeskkonnas õigeks.

Eliis Mätas
Anneta Targalt vabatahtlik
Maavärina tagajärjed

Sille-Liis Männik: mida katastroofipiirkonda annetades silmas pidada

Üle-eelmisel nädalal šokeeris maailma maavärin, mis laastas Türgit ja Süüriat. Sellised katastroofid tekitavad paljudel küsimuse: kuidas aidata? Digitaalses ruumis võib leida palju abistamisvõimalusi, nii sotsiaalmeedias kui ka Youtube'i reklaamklippides kutsuvad heategevusorganisatsioonid annetama.

Sille-Liis Männik
Anneta Targalt koordinaator