Against Malaria Foundation logo

Against Malaria Foundation

Mis probleemiga tegeleb Against Malaria Foundation (AMF)?

Malaaria tõttu sureb igal aastal umbes 600 000 inimest, kellest enamik on alla 5-aastased lapsed. See arv oli enne malaariavastaste voodivõrkude kättesaadavust AMF hinnangul umbes 1,2 miljonit. GiveWelli hinnangul on AMFi tegevusel erakordselt tugevad tõendid selle mõju kohta.

Malaaria vastu võitlemine on kasulik ka majandusele. AMF hinnangul annab iga malaaria vastu võitlemiseks kulutatud miljon dollarit Aafrika mandri GDP-le 12 miljonit dollarit.

Mida Against Malaria Foundation probleemi lahendamiseks teeb?

AMF tegeleb malaaria ennetamisega eelkõige Aafrikas, viies inimesteni kaitsvaid sääsevõrke. Malaariat levitavad sääsed, kes nakatavad inimesi neid hammustades ning teevad seda peamisel hilisõhtul ja öösel. Seetõttu on võrgu all magamine väga tõhus viis, kuidas hoida ära malaariasse nakatumine.

AMF teeb järgmist:

Miks on AMF meie soovitatud heategevusorganisatsioonide hulgas?

AMF on sõltumatu heategevusühingute hindaja GiveWelli soovitatud kõige efektiivsemate heategevusorganisatsioonide hulgas. GiveWelli hinnangul maksab ühe võrgu ostmine ja jagamine ligikaudu 5 USA dollarit. Iga jagatud võrk kaitseb keskmiselt kahte inimest malaaria eest umbes kaks aastat.

Miks annetada läbi Anneta Targalt platvormi?

Teeme tulumaksuvaba annetamise maailma efektiivseimatele heategevusühingutele lihtsaks. Meie platvormil saab annetada mitmele organisatsioonile korraga ja valida, kuidas annetus nende vahel jaguneb. Anneta Targalt läbi annetades läheb annetus automaatselt tuludeklaratsiooni. Läbi Anneta Targalt on annetamine tehingukuludeta ning kuna edastame heategevusorganisatsioonidele korra kvartalis seni kogutud annetused, on annetuste edastamise tehingukulud suuremate summade tõttu minimaalsed.