Inimeste heaolu

2015. aasta seisuga elas üle 700 miljoni inimese äärmises vaesuses, mida määratletakse kui elamist vähem kui umbes 2 USA dollariga päevas — ja see on juba kohandatud vastavalt sellele, mida üks dollar saab osta kõrgema sissetulekuga riigis võrreldes madalama sissetulekuga riigiga. Miljonid inimesed surevad igal aastal ennetatavatesse ja ravitavatesse haigustesse nagu tuberkuloos, malaaria ja kõhulahtisus. Nende hulgas sureb iga päev umbes 15 000 last. Neid surmajuhtumeid (ja haiguste põhjustatud kannatusi) saab ära hoida tõestatud ravi ja muude sekkumistega.

Õnneks on palju, mida saame teha. Soovitame Anneta Targalt lehel heategevusorganisatsioone, mis parandavad inimeste heaolu ning kuhu annetades võivad sinu annetused avaldada märkimisväärset mõju.

Soovitatud fond

GiveWell logo

GiveWell's Top Charities Fund

Fond toetab GiveWelli parimate heategevusorganisatsioonide seas kõrgeima prioriteediga rahastust vajavaid programme, mis on tõenditel põhinevad suure mõjuga ja väga kulutõhusad võimalused vaestes riikides elavate inimeste elude päästmiseks ja parandamiseks.

Soovitatud heategevusühingud

Against Malaria Foundation logo

Against Malaria Foundation

AMF tegeleb malaaria ennetamisega eelkõige Aafrikas, viies inimesteni kaitsvaid sääsevõrke. Malaariat levitavad sääsed, kes nakatavad inimesi neid hammustades ning teevad seda peamisel hilisõhtul ja öösel. Seetõttu on võrgu all magamine väga tõhus viis, kuidas hoida ära malaariasse nakatumine.

Malaria Consortium logo

Malaria Consortium

Malaria Consortium jagab ennetavaid malaariavastaseid ravimeid väikelastele malaaria leviku tippajal.

Helen Keller International logo

Helen Keller International

Helen Keller International teeb koostööd Aafrika ja Aasia valitsustega, et varustada miljoneid lapsi igal aastal elupäästvate A-vitamiini toidulisandite ja muude toitainetega.

New Incentives logo

New Incentives

New Incentives motiveerib rahaliselt lapsevanemaid Nigeeria maapiirkondades vaktsineerima oma väikelapsi. Rahaline abi aitab ületada barjäärid, nagu transpordikulud ja töölt puudumise tõttu saamata jäänud tulu.

StrongMinds logo

StrongMinds

StrongMinds viib inimesteni Sahara-taguses Aafrikas tõhusat depressiooniravi.