StrongMinds logo

StrongMinds

Mis probleemiga tegeleb StrongMinds?

Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) hinnangul kannatab maailmas 280 miljonit inimest depressiooni käes. Aafrika naiste seas on depressiooni ligikaudu 1,5 korda rohkem kui meestel ning depressioon on peamine puude põhjus. Vaimse tervise teenuste alarahastuse tõttu ei saa ligikaudu 85% vaestes riikides elavatest inimestest enda vaimse tervise probleemidele abi.

Mida StrongMinds probleemi lahendamiseks teeb?

StrongMinds pakub tasuta grupivestlusteraapiat madala sissetulekuga naistele ja noorukitele Sahara-taguses Aafrikas. Igal aastal ravitakse StrongMindsi abil kümneid tuhandeid inimesi. Programmi läbinutest saab 80% depressioonist terveks. Iga naise kohta, kes depressioonist paraneb, saavad kasu ka tema lapsed, kes hakkavad rohkem koolis käima, paraneb ka toitumine.

Naised, kes läbivad StrongMindsi grupiteraapia, jäävad sageli pärast ravi lõppu grupikaaslastega suhtlema. Paljud toovad välja, et neil on tänu teraapia läbimisele nüüd keegi, kelle poole sotsiaalse ja emotsionaalse toetuse saamiseks pöörduda. Samuti suudavad nad paremini ära tunda depressiooni märke nii endal kui teistel ning kasutada teraapias omandatud emotsionaalseid tööriistu, et vältida tulevasi depressiooniepisoode.

Miks on StrongMinds meie soovitatud heategevusorganisatsioonide hulgas?

StrongMindsi suurt positiivset mõju ja kulutõhusust on mõõtnud ja raporteerinud heaolu teemal uurimistööd läbiviiv Happier Lives Institute. Samuti viib mõjuhinnanguid läbi StrongMinds ise.

Miks annetada läbi Anneta Targalt platvormi?

Teeme tulumaksuvaba annetamise maailma efektiivseimatele heategevusühingutele lihtsaks. Meie platvormil saab annetada mitmele organisatsioonile korraga ja valida, kuidas annetus nende vahel jaguneb. Anneta Targalt läbi annetades läheb annetus automaatselt tuludeklaratsiooni. Läbi Anneta Targalt on annetamine tehingukuludeta ning kuna edastame heategevusorganisatsioonidele korra kvartalis seni kogutud annetused, on annetuste edastamise tehingukulud suuremate summade tõttu minimaalsed.