GiveWell logo

GiveWell's Top Charities Fund

Millist probleemi fondi abil lahendatakse?

GiveWell muutis 8. septembrist 2022 fondi nime. Varem "Maximum Impact Fund" nime all tuntud fond kannab nüüd nime "Top Charities Fund".

GiveWell otsib ja hindab rahastust vajavaid sekkumisi ja programme, mis päästavad või parandavad kõige rohkem inimeste elusid. GiveWell viib läbi põhjalikku sõltumatut uurimistööd potentsiaalikate programmide kohta, mis on nende veebilehel tasuta ja avalikult kättesaadavad. GiveWell on alates asutamisest 2007. aastal suunanud oma soovitatud heategevusorganisatsioonidele üle 1 miljardi dollari.

Mis projekte fond toetab?

GiveWelli fondist toetatakse nelja GiveWelli hinnangute järgi kõige mõjusamat organisatsiooni ja sekkumist:

Umbes korra kvartalis suunab GiveWell fondist annetused ühele neist neljast organisatsioonist.

Paljud heategevuste mõju hindajad (sh GiveWell) soovitavad annetajatel annetada pigem fondile kui üksikule organisatsioonile, kuna see võimaldab suunata ressursse vastavalt kõige ajakohasematele kulutõhususe ja rahastusvajaduste uuringutele - ehk suunata raha õigel hetkel õigele organisatsioonile.

Miks annetada läbi Anneta Targalt platvormi?

Teeme tulumaksuvaba annetamise maailma efektiivseimatele heategevusühingutele lihtsaks. Meie platvormil saab annetada mitmele organisatsioonile korraga ja valida, kuidas annetus nende vahel jaguneb. Anneta Targalt läbi annetades läheb annetus automaatselt tuludeklaratsiooni. Läbi Anneta Targalt on annetamine tehingukuludeta ning kuna edastame heategevusorganisatsioonidele korra kvartalis seni kogutud annetused, on annetuste edastamise tehingukulud suuremate summade tõttu minimaalsed.