Helen Keller International logo

Helen Keller International

Mis probleemiga tegeleb Helen Keller International?

A-vitamiin on väga oluline lapse normaalses arengus: see tugevdab nägemist, hoiab ära pimedaks jäämise ja toetab immuunsüsteemi, et võidelda lapsi ohustavate haigustega nagu gripp, malaaria ja kõhulahtisus. Kui lapse organism ei saa piisavalt A-vitamiini, võivad need haigused olla väga ohtlikud: GiveWelli hinnangul sureb igal aastal A-vitamiini puuduse tõttu üle 200 000 lapse.

Paljudes riikides saadakse piisavas koguses A-vitamiini toidust kätte ning eraldi toidulisandite tarbimine ei ole seetõttu vajalik. Kuid paljude vaesuses elavate perede jaoks üle maailma ei kuulu A-vitamiini rikkad toidud nende tavapärasesse dieeti, kuna toidu kättesaadavus üleüldiselt ja eriti A-vitamiinirohke toidu kättesaadavus on madal.

HKI andmetel võib kaks korda aastas A-vitamiini lisamine 6 kuu kuni 5 aasta vanustele lastele vähendada laste suremust peaaegu veerandi võrra ja aidata vältida pimedaks jäämist.

Mida Helen Keller International probleemi lahendamiseks teeb?

Üks A-vitamiini kapsel, mida antakse lastele kaks korda aastas nende esimese viie eluaasta jooksul, võib päästa nende nägemise ja elu vaid veidi rohkem kui 1 dollari eest annuse kohta. HKI andmetel aidati 2021. aastal väikelasteni toimetada 30,6 miljonit A-vitamiini kapslit.

Helen Keller International teeb järgmist:

Miks on Helen Keller International meie soovitatud heategevusorganisatsioonide hulgas?

HKI on sõltumatu heategevusühingute hindaja GiveWelli soovitatud kõige efektiivsemate heategevusorganisatsioonide hulgas. A-vitamiini lisamisel on tugev tõendusbaas, kuigi GiveWell väljendab hiljutise uuringu valguses teatud ebakindlust.

Miks annetada läbi Anneta Targalt platvormi?

Teeme tulumaksuvaba annetamise maailma efektiivseimatele heategevusühingutele lihtsaks. Meie platvormil saab annetada mitmele organisatsioonile korraga ja valida, kuidas annetus nende vahel jaguneb. Anneta Targalt läbi annetades läheb annetus automaatselt tuludeklaratsiooni. Läbi Anneta Targalt on annetamine tehingukuludeta ning kuna edastame heategevusorganisatsioonidele korra kvartalis seni kogutud annetused, on annetuste edastamise tehingukulud suuremate summade tõttu minimaalsed.